Dnia 22 czerwca 2017r. odbyło się szkolenie w temacie „Jakość handlowa przetworów mięsnych w zakresie znakowania”

opublikowano dn. 2017-06-23 00:00

Dnia 22 czerwca 2017 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się szkolenie w temacie „Jakość handlowa przetworów mięsnych w zakresie znakowania” zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem ze strony producentów o czym świadczy duża liczba osób zgłaszających chęć udziału w spotkaniu. W szkoleniu wzięło udział 80 uczestników będących przedstawicielami lokalnych producentów prowadzących działalność produkcyjną w branży mięsnej zarówno w obszarze rolniczego handlu detalicznego, produkcji marginalnej, lokalnej i ograniczonej oraz ogólnokrajowej. Wśród zaproszonych gości był Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Sławomir Sadowski, przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Inspekcji Jakości Handlowej, Inspekcji Weterynaryjnej, Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej oraz Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podczas szkolenia pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych zapoznali uczestników szkolenia z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie znakowania przetworów mięsnych, omówili problematyczne kwestie związane z przedmiotowym zagadnieniem oraz odpowiadali na szereg pytań uczestników. Pracownicy ARR OT w Olsztynie omówili zagadnienia związane z funduszami promocji produktów rolno-spożywczych oraz warunki zawierania pisemnych umów na dostawę produktów rolnych.

W związku z tak dużym odzewem ze strony przedsiębiorców Warmińsko-Mazurski Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych planuje zorganizowanie kolejnych spotkań z przedstawicielami poszczególnych branż spożywczych, których tematem będzie jakość handlowa artykułów rolno-spożywczych w zakresie znakowania. O kolejnych szkoleniach będą Państwo informowaniu na bieżąco w związku z czym zapraszamy do śledzenia informacji znajdujących się na stronach Inspektoratu.