Impreza sportowa pod hasłem „Jem owoce piję mleko – w życiu zajdę daleko”

opublikowano dn. 2017-06-01 00:00

W dniu 26.05.2017 r. w obiektach sportowych ZSO nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1 odbyła się impreza sportowa zorganizowana przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA w Lamkowie oraz Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie, pod hasłem „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko”. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Do Olsztyna zjechały dzieci reprezentujące aż 50 przedszkoli i szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas rywalizacji drużynowych uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami sportowymi jak również dużą zręcznością w następujących konkurencjach „Sztafeta ogórkowa”, „Kelnerzy”, „Unihokej jabłkowy”, „Toczenie jabłek” oraz „Lody owocowo – warzywne”. Dzieci uczestniczyły także w konkursie „Linowy siłacz”. Na imprezie sportowej organizatorzy zapewnili dzieciom i ich opiekunom oraz mieszkańcom osiedla także dodatkowe atrakcje m.in.: występ Orkiestry Wojskowej z Giżycka, pokaz wyposażenia funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Policji, rajd – traktorem do szkoły, gokarty, jazda konna, pokaz maszyn wojskowych z Muzeum Techniki Wojskowej im. Bogdana Wojciecha Kozłowskiego.

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Spożywczych w Olsztynie wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i wziął czynny udział w tym przedsięwzięciu pod hasłem ABC ZNAKOWANIA PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH. Pracownicy Inspektoratu rozmawiali z dziećmi, nauczycielami i mieszkańcami okolicznych osiedli na temat jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, świadomego dokonywania zakupów produktów żywnościowych oraz rozdawali broszurki informacyjne na temat znakowania produktów spożywczych.