Impreza sportowa pod hasłem „Owocowo-warzywna rzeźba z piasku”

opublikowano dn. 2017-09-01 00:00

W dniu 18.08.2017 r. na terenie Plaży miejskiej w Lidzbarku przy ul. Leśniczówka 4 miało miejsce wydarzenie sportowo-edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego oraz dzieci wypoczywających na terenie naszego regionu pod hasłem „Owocowo-warzywna rzeźba z piasku”. Organizatorem imprezy był Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku.

Liczne konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów zachęcały dzieci i ich opiekunów do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Spożywczych w Olsztynie wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i wziął czynny udział w tym przedsięwzięciu pod hasłem ABC ZNAKOWANIA PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH. Pracownicy Inspektoratu rozmawiali z dziećmi i opiekunami na temat jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, świadomego dokonywania zakupów produktów żywnościowych oraz rozdawali broszurki informacyjne na temat znakowania produktów spożywczych.