W dniu 13.12.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 30 w Olsztynie odbyła się impreza sportowo-edukacyjna

opublikowano dn. 2019-12-30 15:06

W dniu 13.12.2013 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 30 w Olsztynie przy ul. Pieczewskiej 10 odbyło się wydarzenie sportowo-edukacyjne pn. „VIII Spartakiada Mikołajkowa” zorganizowane przez Krajowy Oddział Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie i Szkołę Podstawową Nr 30 w Olsztynie. Impreza miała na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w wysokiej jakości produkty rolne i żywnościowe oraz propagowanie „Programu dla szkół” poprzez zwiększenie jego rozpoznawalności.

Do Olsztyna zjechały dzieci reprezentujące 6 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas rywalizacji drużynowych uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami sportowymi, jak również dużą zręcznością w następujących konkurencjach „Sztafeta ogórkowa”, „Kelnerzy”, „Zbuduj kopiec ziemniaków”, „Unihokej jabłkowy” oraz „Sianie marchewek”.

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Spożywczych w Olsztynie wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i, otrzymawszy zaproszenie do udziału we wspomnianej imprezie sportowo-edukacyjnej, wziął w niej czynny udział propagując wiedzę na temat jakości handlowej artykułów rolno spożywczych. Pracownicy Inspektoratu rozmawiali z dziećmi na temat jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych i przeprowadzili krótkie warsztaty z dziećmi proponując rozwiązywanie różnych zadań związanych z żywnością  oraz rozdawali broszurki informacyjne na temat znakowania produktów spożywczych.