W dniu 17.12.2019 r. odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Edukacyjnego „Mleko + Owoce => Super Moce”

opublikowano dn. 2020-01-02 13:50

W dniu 17.12.2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Edukacyjnego „Mleko + Owoce => Super Moce” zorganizowanego przez Krajowy Oddział Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie i Zespół Szkolno-Przedszkolnych im. Jana Pawła II w Miłakowie. Celem wydarzenia była m.in. edukacja poprzez zabawę, propagowanie prawidłowych zasad odżywiania opartych o naturalne krajowe produkty oraz promowanie zdrowego trybu życia.

W zabawie uczestniczyły dzieci z klas I-V z szesnastu szkół podstawowych z woj. warmińsko-mazurskiego biorących udział w „Programie dla szkół”. Pomimo zaciętej rywalizacji to uczniowie ze szkoły podstawowej w Nowym Grodzicznie koło Nowego Miasta Lubawskiego uzyskali najlepszy wynik i zajęli pierwsze miejsce na podium.
"Program dla szkół" to unijny projekt, który jest kontynuacją programów "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole". Jego wdrażaniem zajmuje się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na Warmii i Mazurach z "Programu dla szkół" korzysta około 64 tysięcy uczniów z klas I-V z prawie 500 szkół.

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Spożywczych w Olsztynie wspiera promocję zdrowego stylu życia i, po otrzymaniu zaproszenia do udziału w wydarzeniu, wziął w niej czynny udział propagując wiedzę na temat wysokiej jakości produktów rolnych i żywnościowych.